Elektrokozmetika

Elektrokozmetika

Mikrodermabrázia

Je bezbolestná metóda ošetrenia pleti, ktorá pracuje na princípe jemného mechanického obrusovania vrchnej vrstvy pokožky pomocou špeciálnych nadstavcov systémom vákuového odsávania.

Ošetrenie je vhodné:

 • na exfoliáciu
 • na zjemnenie vrások
 • na reguláciu tvorby mazu
 • na zmiernenie zápalu

Galvanický prúd (iontoforéza)

Galvanizácia pleti spočíva v používaní galvanických elektród pod povrchom pokožky, čím sa stimuluje, prekrví a bude pevnejšia. Jej cieľom je vyzerať už po prvom použití sviežejšie a viditeľne mladšie. Odporúča sa na každý typ pleti.

Ozonizér

Je direktný vysokofrekvenčný prístroj. Jeho sklenené hlavice sú plnené vzácnymi plynmi a v nich dôsledku pôsobenia prúdu s vysokým napätím dochádza k ozonizácii. Vznikajúci ozón slúži:

 • na zlepšenie prietoku krvi
 • na dezinfekciu pokožky
 • na sťahovanie pôrov

Prístroj sa doporučuje pri akné, pri ochabnutej pleti,pri ekzéme a psoriáze, pri ošetrení herpesu simplex.

Ultrazvuk

Je vysokofrekvenčné chvenie, ktoré slúži na prekysličovanie tkaniva, mikromasáž, regeneráciu starnúcej kože, látkovú výmenu a tvorbu enzýmov. Ďalej slúži aj na podporu vstrebávania hydrofilných a lipofidných látok a vitamínov, normalizáciu stavu pokožky a na uvoľnenie napnutého svalstva.

Skin scrubber - ultrazvukové čistenie pleti

Je druh ultrazvukového prístroja určeného na prečistenie komedónov. Poskytuje moderný a efektívny spôsob bezbolestného čistenia pleti bez naparovania a vytláčania.

Vakupress - lymfodrenáž na tvár 

Ošetrenie tváre pomocou vákuového masážneho prístroja. Je určené všetkým, ktorí chcú vylepšiť stav svojej pokožky. Umožňuje aplikáciu pulzného podtlaku, ktorý zvyšuje masážne efekty.

Omladzuje, čistí a prekrvuje pleť, vyhladzuje  vrásky a spevňuje ochabnutú pokožku. Používa sa hlavne na regeneráciu a lymfatickú drenáž tváre. 

Neinvazívna mezoterapia

Je metóda, pri ktorej pôsobením prúdov strednej frekvencie vznikajú medzi bunkami aj v stenách buniek mikroskopické otvory, cez ktoré preniknú účinné látky do požadovanej hĺbky.

Elektroporéza je kombinovaná sonoforézou a iontoforézou, čím sa účinok urýchľuje:

 • odstraňuje vrásky
 • podporuje tvorbu kolagénu a elastínu
 • hydratuje, tonizuje a revitalizuje pokožku
 • ovplyvňuje mikrocirkuláciu, lymfatickú cirkuláciu a krvné zásobovanie 

Invazívna mezoterapia

Vysoko-profesionálny prístroj, ktorého používame pri tejto metóde zaručuje absolútnu sterilitu. Frekvencia prístroja je do 150 úderov za sekundu. Látky s veľkosťou častíc väčšou ako 200Nm nemôžu preniknúť epidermálnou vrstvou kvôli obmedzenému priestoru medzi epidermálnymi bunkami. Jediný spôsob, ako dokážeme preniesť tieto častice do epidermis,je aplikovať ich injekčne.

Na ošetrenie používame jednorazové nástavce s priemerom 5mm, ktoré majú 18 ihiel s dĺžkou 0,5 mm. Tento prístroj sa líši tým, že sú moduly jednorazové, ihličky sú mikroskopické, prenikajú s presnosťou a sú neagresívne.

Ošetrenie nie je bolestivé, nakoľko prístroj pracuje vo vyšších frekvenciách.Výsledok je viditelný už po prvej aplikácii, najmä pri riešení jemných vrások, prepigmentácii, strií a jazvyčiek po akné.